Tekst
Login
Nowe zasady segregacji odpadów.
Jak segregować odpady?
   
   kliknij w wybrany worek

Gromadzenie odpadów komunalnych na terenie Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura”

Na podstawie art. 4a, art. 5 pkt.3b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku gminach (Dz. U. z 2016 r., poz. 250 ze zm.), w zw. § 4 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów oraz § 2 pkt 2, 3, 4 Uchwały Nr VIII/33/16 Zgromadzenia Związku Międzygminnego pod nazwą Natura z dnia 30 marca 2016r., informujemy , że mieszkańcy Związku z nieruchomości zamieszkałych zobowiązani są do gromadzenia odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Stosownie do powyższych zapisów przypominamy;

Do zbierania odpadów segregowanych w zabudowie jednorodzinnej przeznaczone są kolorowe oznakowane worki, tj.;

a) worki żółte – papier, karton, tektura, tworzywa sztuczne, opakowania metalowe i opakowania tetra- pak.

b) worki zielone – opakowania ze szkła.;

c) brązowe – odpady zielone, drobne gałęzie itp.

Podczas zbiórek odpadów segregowanych Klient otrzyma worki, w takiej ilości i kolorze jakie zostały wystawione. W przypadku gdy zaistnieje potrzeba uzyskania większej ilości worków Klient może je pobrać nieodpłatnie w siedzibie Biura Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura” przy ul. Mszczonowskiej 23 w Grójcu, w siedzibie Urzędu Gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania lub w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Wskazuje się, że w ramach opłaty, odpady segregowane możemy nieodpłatnie własnym środkiem transportu oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)w terminach:

- Grójec - Kobylin 1D

Poniedziałek: 9.00 - 17.00 Środa: 10.00 - 18.00 Sobota: 9.00 - 13.00

-Chynów

Poniedziałek: 8.00 - 15.00 Czwartek: 10.00 - 17.00 Sobota: 10.00 - 16.00

- Błędów

Wtorek: 9.00 - 17.00 Czwartek: 9.00 - 17.00 Sobota: 8.00 - 12.00

Konkurs ekologiczny z cyklu ,,Moje spotkanie z Naturą”

Drukuj

Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura” ogłasza I edycję konkursu ekologicznego z cyklu ,,Moje spotkanie z Naturą” 

Ideą konkursu jest popularyzacja ochrony środowiska poprzez właściwą gospodarkę odpadami komunalnymi oraz działania edukacyjne w celu zwiększenia selektywnej zbiórki odpadów.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (4 kategorie wiekowe – uczniowie szkół podstawowych wiek 6-9 lat; uczniowie szkół podstawowych wiek 10-12 lat; uczniowie szkół gimnazjalnych wiek 13-15 lat; uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wiek 16-19 lat)

Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z pięciu form konkursu:

  • szkoły podstawowe – fotografia, plastyka lub literatura
  • gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – plakat lub prezentacja multimedialna

Każda ze szkół biorących udział w konkursie może złożyć maksymalnie 3 prace w danej grupie wiekowej (po wcześniejszej preselekcji przeprowadzonej w szkołach). W każdej kategorii wiekowej zostanie wyłonionych 3 laureatów oraz 3 wyróżnienia.

Nagrody:

  • za zajęcie I-go miejsca – tablety
  • za zajęcie II-go miejsca – aparaty fotograficzne
  • za zajęcie III-go miejsca – pendrive oraz zestawy gier edukacyjnych

Szkoły, które zadeklarują udział swoich uczniów w konkursie, przesyłają protokół z eliminacji szkolnych wraz z załączonymi pracami do 23.10.2015 r. do biura Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura”, ul. Mszczonowska 23, 05-600 Grójec (tel. 48/ 332-21-24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Prace oceniane będą przez jury powołane przez Organizatora.

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród będą miały miejsce 27.11.2015 r. w sali Grójeckiego Ośrodka Kultury w Grójcu.

Szczegółowy Regulamin wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie zostały przesłane do szkół z terenu Związku. Wszelkie pytania i korespondencję prosimy kierować pod adres biura Organizatora:

Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura”
ul. Mszczonowska 23
05-600 Grójec
tel.: 48/ 332 21 24

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Konkurs dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu z cyklu - Moje spotkanie z Naturą >> POBIERZ

Protokół eliminacji szkolnych >> POBIERZ